Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

thomas211 

RAJDLOVA PATNÁCTKA II. část

65 fotek 4.5.2013 - zobrazení
JIŽ XXXII. ROČNÍK POCHODU ZE SVOJŠÍNA DO STŘÍBRA...
Dále jsme šli lesem na silnici a přes vesničku Vrbice u Stříbra jsme dosáhli cíle - restaurace ve Stříbře kde jsme zahnali žízeň a odpočinuli si. Rajdlovka se chodí už 32 let a určite bude i za rok...
Stříbro (dříve německy též Mies) je město v západních Čechách v okrese Tachov, 30 km západně od Plzně. Leží na řece Mži v nadmořské výšce 399 m. Počátkem roku 2012 mělo 7 895 obyvatel.
Kronikář Václav Hájek z Libočan (+1553) ve své Kronice české uvádí, že město Stříbro založil roku 1131 český kníže Soběslav I.. Jedná se o zprávu nepodloženou, i když ve sgrafitu na průčelí radnice je tato událost zobrazena. Stříbro je poprvé připomínáno jako hornická osada roku 1183. Město založil roku 1240 Václav I. v místě starší osady na strmé skále nad řekou Mží. Těžba stříbra vedla k rychlému rozvoji sídla a brzkému povýšení na město, ke kterému došlo již v roce 1263. Roku 1253 je ve městě založen minoritský klášter pány ze Švamberka. Roku 1421 se Jan Žižka pokoušel bez úspěchu město dobýt. Město bylo dobyto roku 1426 Přibíkem z Klenové. Po roce 1520 došlo k rozkvětu řemesel a města. Roku 1555 byl přes řeku Mži postaven kamenný most. Roku 1565 byla dokončena přestavba kostela Všech svatých v pozdně gotickém slohu. Roku 1710 vypukl ve městě mor, který připomíná morový sloup na náměstí z roku 1740.
Kdysi jeden sedlák oral pole a vyoral zvon, který věnoval místnímu kostelu. Zvon dostal jméno Bauer (tj, sedlák) a muži, který jej našel, i všem z jeho statku, se jím navždy zvonilo zdarma.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron